Misyonumuz

Gerek özel güvenlik ve gerekse iş hayatı ile ilgili yasal zorunlulukları yerine getirirken; koşulsuz müşteri memnuniyetinin, çalışanların yüksek seviyede eğitimi ve motivasyonuna bağlı olduğu gerçeğinden hareketle;
Her seviyede çalışanların kalitesi ile moral ve motivasyonlarına azami önem vermek,
Müşteri taleplerini sunulacak hizmetin asgari gerekleri olarak kabul edip, hizmeti beklentilerin üzerinde gerçekleştirmek,
Koşullara göre alternatifler yaratarak ihtiyaçlara uygun çözümler sunmaktır.

Vizyonumuz

Müşterinin düşündüğü ve talep ettiği güvenlik kavramının bir adım ilerisinde olmak.
İstanbul Güvenlik, güvenlik kavramının bütün yönlerini karşılayacak ve ülkemizde bu konuda özel sektöre düşen görevleri tam anlamıyla gerçekleştirecek bir potansiyel ve yapıya sahiptir.
İstanbul Özel Güvenlik ve Eğitim Hizmetleri A.Ş.; özel güvenlik alanındaki faaliyetlerin 5188 sayılı yasa ile bir düzen altına alınması üzerine bu yasaya uygun olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde güvenlik konusunda her seviyede engin deneyimlere sahip ve bu alanda uluslararası çalışmaları olan profesyonellerin önderliğinde 10 Mayıs 2005 tarihinde kurulmuştur.
İSTANBUL ÖZEL GÜVENLİK, güvenlik kavramının bütün yönlerini karşılayacak ve ülkemizde bu konuda özel sektöre düşen görevleri tam anlamıyla gerçekleştirecek bir potansiyel ve yapıya sahiptir.
İSTANBUL ÖZEL GÜVENLİK olarak, müşteri memnuniyeti temelinde genişleyen ve iyileşen hizmetlerimizi;
Güvenlik konusunda uzman yönetici ve eğitmenlerden oluşan personel profili,
Çalışma prensiplerinin titizlikle korunduğu yönetim anlayışı,
ISO 9001: 2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi,
TS 18001:2004, BSI OHSAS 18001:1999 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi,
TSE tarafından verilen “Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi”,
Özel Güvenlik Şirketi Faaliyet İzin Belgesi,
Özel Güvenlik Eğitim Kurumu Faaliyet İzin Belgesi,
Alarm Haber Alma Merkezi Faaliyet İzin Belgesi,
Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen “Marka Tescil Belgesi” ile hedeflerine kısa zamanda ulaşabilen İSTANBUL GÜVENLİK misyonunu kalite, güven, kurumsal anlayış çerçevesinde oluşturmuştur.
İSTANBUL ÖZEL GÜVENLİK, kalite, uzmanlık ve profesyonellikten ödün vermeyen, çalışma prensiplerini kar amacının üzerinde tutan bir yönetim anlayışı ile hizmet vermektedir.
Bu anlayışı paylaşan, güvenilir, kaliteli, sorunsuz, kurumsal bir güvenlik hizmeti arayışı içerisindeki yerli ve yabancı işletmelerin taleplerini karşılamaya hazırdır.