Security-Camera-iconGüvenlik ihtiyacının vazgeçilmez parçası haline gelen güvenlik kameraları sektörü hızla gelişiyor.Bilgisayarlara aktarılan görüntülerden yeterince verim alınamaması üzerine bazı firmalar, daha iyi bir kayıt elde etmek için Digital Video Recorder (DVR) sistemiyle hizmet veriyor.

İyi bir kayıt sistemi DVR veya NVR kayıt sistemi ile yapılır. Sağlam teknoloji içeren DVR veya NVR cihazları, kendi içerisindeki işletim sistemi ve hard disk ile bu iş için üretiliyor” .

Son teknoloji olarak Yüksek çözünürlük içeren IP kameralar piyasamızda mevcut. Analog sistemlerdeki parazitlenme zamanla görüntü kaybı ve buna benzer işletim hataları yok edilmiştir. Geriye dönük işlemlerde netlikle beraber doğru tesbit etme kabiliyetide %100 artmıştır.

5 Megapixel IP Kamera örnek kaydıdır

Örneklerini izlediğiniz kadar net sonuç veren IP Kamera çeşitlerinden mekanınızı gördüğünüz netlikte izlemenizde mümkündür.
DVR veya NVR ile kurulan bir sistem.
İyi bir alarm sisteminin gözlem merkezine bağlı olması gerektiğine de işaret ediyoruz, “Gözlem merkezi alarm sistemlerindeki arızaları ve her türlü durumu emniyet güçlerine 24 saat iletmekle sorumludur” .

Güvenlik kameraları:  birçok bileşenden meydana gelmektedir.Öncelikle Güvenlik kameraları çeşitleri hakkında bilgi vermekte yarar var.Güvenlik kamerası çeşitleri Sabit CCD Güvenlik kameraları,Dome Tip IP Güvenlik Kamerası, Speed Dome Güvenlik Kamerası,Gizli Kamera diye tabir ettiğimiz Güvenlik Kameralari dır.>

mühür